MIT KELL TUDNI A BIOQUANT LÉZERFÉNYRŐL?
- Lézerfény, monokróm
- Koherens fény
- Hullámhossza 650 nm
- Intenzitása : 3, 4, 5 mW
- Az infravénás lézersugár- kezelés során alkalmazott intenzitással és időtartammal azonos intenzitású és időtartamú besugárzás. Hatását németországi és oroszországi klinikai vizsgálatok során tesztelték bizonyították. A 650 nm hullámhosszú, monokromatikus, koherens lézerfény, alacsony energiatöltetű fotonokból áll „az emberi élet fényének“ is nevezik, valamint az emberi szervezet arany hullámhosszának.
Biztonságos és megbízható – testen kívüli sugárkezelés, mely nem okoz sebeket, fájdalmat, fertőzést.
Használata gazdaságos és egyszerű – kevésbé költséges, mint a kórházi kezelés, mely során nagyon drága gyógyszereket alkalmaznak.
Hatékony és hatásos – az orrüreg közvetlen besugárzása a lézert a vérerekbe vezeti, amivel csökken a vér viszkozitása, a vér lipidszintje, a vérnyomás, és így gyorsan gyógyírt jelent a szív koszorúér-betegségei, az infarktus, az agy ischaemiája és anoxiája, szívdobogásérzés, szédülés, fejfájás, tompaság és végtaggyengeség esetén. A klinikai tapasztalatok azt mutatják, hogy a terápia hatása elérésére és megfigyelésére 3 - 30 napos időszak elegendő.
Nincs mellékhatása – ez egy gyógyszereket, sebészeti beavatkozást nélkülöző kezelés, nem növeli a vér mennyiségét vagy a koponyán belüli nyomást, nincs mérgező vagy káros hatása, melyek a belső szervekben gyógyszeres kezelés során keletkeznek.
Jó hírneve van – ez egy olyan eredmény, melyet hosszú időn át tartó klinikai vizsgálatok és gyakorlat eredményeztek és számos szakértő értékelte a kezelést pozitívan.
Miért 650 nm a készülék hullámhossza?
Az emberi szervezet főleg vízből, hemoglobinból és melaninból áll. Az élő sejtekre minimális hőhatással, ill. káros hatással járó lézer hullámhosszát az "emberi test szemének" is nevezik.
A legújabb orvosi lézeres kutatások azt mutatják, hogy a 650 nm hullámhosszú, függőleges irányban alkalmazott lézersugárzás egy tizede a vérbe jut, a bőrön, izmokon és érfalakon át. A vér lézer által stimulált fluoreszcenciaspektrumának hullámhossza 600 és 670 nm közé esik, így nem nehéz eljutni a fenti értékig. A vértesteknek alapállapotból excitált állapotba hozására leginkább a 630 – 650 nm hullámhosszú fény felel meg, ami a terápia szempontjából a legmegfelelőbb.
Ami a vegyi anyagok spektrumát illeti, a 630 - 650 nm hullámhossztartomány a vér porfirinjai elágazására jellemző. A porfirinek egyik fő feladata a vérben a hematokrómok létrehozása, ami fontos feladatot tölt be az oxigénszállításban. Így érthető, hogy a vér lézeres kezelése során a profirinek energiaváltozása is beállhat (az alapállapotból excitált állapotba), ami javítja a vegyi aktivitást, javítja a hemakróma-aktivitást. Sokéves gyakorlati, klinikai használat során bizonyítottuk, hogy a 650 nm hullámhosszú félvezetőlézer éri el a legjobb eredményeket.
A lézerbesorolás - a 3A szintű lézer definíciója
A lézerek sugárzásában tapasztalt különbségek alapján a lézerek és lézeres termékek négy szintbe vannak besorolva.. Az AEL a lézerek és lézertermékek maximális megengedett sugárzási értéke.
1. fokozat: Megfelelő használat során nem keletkezik semmilyen káros sugárzás.
2. fokozat: A sugárzás mértéke a látható tartományban van. Az AEL érték megfelel az első fokozatú termékek általi két másodpercig tartó sugárzás hatásának.
3. fokozat: Két alfokozata van: a 3A és a 3B. A 3A fokozat az erős fényre normális reakcióval bíró emberek védtelen szemében nem okoz semmilyen károsodást, de káros lehet, amennyiben a fényt az adott személy lencsés berendezéssel figyeli. A 3B fokozatú termékek a 250 - 1000000 nm hullámhossztartományból vannak. Védtelen szem esetén váratlan károsodás léphet fel. Ez annyit jelent, hogy a termékek ellenőrzése és használata szigorúbb kell, hogy legyen.
4. fokozat: Amennyiben az AEL érték magasabb,mint a 3. fokozatban, az már nem csak a szemre káros, hanem más körülmények között is véletlen károsodáshoz vezethet. A szemen túl a bőr károsodását is előidézheti, és tüzet is okozhat. Az ilyen berendezések esetében nagyon szigorú ellenőrzést kell alkalmazni.
Mi a különbség a lézer és a normál fény között?
A normál fény és a lézerfény között négy eltérés tapasztalható:
1.nagyobb energia: a lézer azonnal képes az atomok kilövésére
2.jobban irányítható: kisebb a tévesztési szög
3.nagyobb koherencia: ez az interferenciajelenség, melyet koherens fénynek neveznek, ami annak tudható be, hogy két fényhullám azonos frekvenciával, azonos rezgésiránnyal rendelkezik, és megtartja fázishelyzetét.
4.erőteljesebb monokróm jelleg: a lézerfény különböző színű különböző fényspektrum esetén.
Példák:
/1/ a normál fény minden irányban terjed, ezért pl. a fény képes az egész terem bevilágítására.
/2/ A lézerfény a hő stimuláló pótlásán alapszik. Főképp kis szórása miatt kis távolságban olyan, mint az akupunktúrás tű. A normál fény főleg a hőről szól. Mindannyian tapasztaltuk már, hogy bőrünk erős napfény hatására bepirul. A gyenge energiájú lézerrel való sugárkezelés esetén csak 0,5-1 °C hőmérséklet-emelkedés tapasztalható, azonban 2 °C-nál több semmiképp.
Név : | * | |
Email : | * | |
Telepules: | * | |
Skype-azonositod: | ||
Mobiltelefon: | ||
OtthoniVezetekes Telelefon: | ||
KIVANCSI VAGYOK A BIOQUANTRA IGEN NEM: | ||